مقالات

فواید و مزایا ورزش ماهیگیری – آبانا کالا

ورزش ماهیگیری

آشنایی با ورزش ماهیگیری

اگر تازه با ورزش ماهیگیری آشنا شده اید و برای اولین بار می خواهید آن را تجربه کنید شاید برای شما درک کردن این موضوع که چرا ماهیگیران از آن لذت میبرند سخت باشد و برایتان این ورزش خسته کننده و غیر فعال باشد و زمان زیادی را صرف انتظار کشیدن کنید و با خود بگویید چرا این ورزش اینقدر محبوب و معروف است افرادی را می بینید که ساعت ها وقت خود را صرف این انتظار می کنند و در نهایت به هیچ نتیجه ای نمی رسند و دوباره هفته بعد به همان مکان می آیند. و آن کار را تکرار می کنند دلیل آن چیست؟ پس با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ خود را در یافت نمایید.

ماهیگیری ورزش جسم و روح

ماهیگیری اسپرت به ورزشی گفته می شود که افراد بدون در نظر گرفتن جنبه اقتصادی و خوراگی آن به صید ماهی می روند. این ورزش خیلی پرطرفدار است، چون جسم و روح آدم را برای مدت ها تحت تاثیر قرار داده و از رشته های ورزشی مفرح است که با از بین بردن احساسات و انرژی های منفی باعث نشاط و شادی می شود.

 

پیوند انسان و طبیعت همراه با ماهیگیری

این خوبه که برای ماهیگیری در کنار طبیعت هستیم مثل این است که با ذات طبیعت در آمیخته شده ایم، اینجاست که طبیعت آغوش پر مهرش را برای ما باز میکند و به دور از قیل و قال شهر، هوای پاک کوه، آب، مناظر بکر و زیبایی پیش رویمان قرار می دهد. شاید به همین دلیل است که خیلی سریع تر از ورزش های دیگر روی سلامتی انسان تاثیر می گذارد.

البته بهتر است در اینجا این مطلب را ذکر کنم که همراه خود یک کلاه ماهیگیری داشته باشید تا از آفتاب سوزان در امان باشید.

تاثیر ورزش ماهیگیری بر جسم

برعکس تصور همه ماهیگیری آدم را مرتبا به حال جنب و جوش و حرکت نگه می دارد. ماهی ها معمولا فقط یک جا نمی مونند برای همین برای پیدا کردنشون در طول یه رودخانه باید قدم بزنیم و یا خط ساحل را ادامه بدهیم تا به یک جای مناسب برای شکار ماهی برسیم.

یکی از چیزهایی که درمورد این ورزش دوست داشتنی است لازم نیست تمرینات سخت انجام بدهیم و بدن را تحت فشار قرار دهیم همین که پیاده روی می کنیم از کوه و دشت، رودخانه و دریاچه رد می شویم کلی کالری می سوزانیم البته انداختن قلاب و کشیدن طعمه و نگه داشتن چوب ماهیگیری خودش فعالیت بدنی حساب می شود، البته اگر خوشانس باشید و ماهی بگیریم کشیدن ماهی هم خودش خیلی زور می خواهد این ورزش برای کسانی که قدرت بدنی بالایی ندارند و نمی توانند ورزش های سنگین را انجام دهند توصیه می شود.

فواید ماهیگیری بر سلامت روح و روان

از آنجا که ماهیگیری آدم رو با تامل مستقیم با طبیعت قرار می دهد خیلی سریع باعث کاهش استرس و تنش در انسان می شود مطالعات علمی و تجربه هم نشان داده است که این ورزش می تواند کمک خوبی به رفع بیماری های عصبی مثل افسردگی و اضطراب باشد.

فوایدی که ماهیگیری بر سلامت روح و روان دارد بسیار ارزشمند تر از بدست آوردن یک ماهی است بهتر است بگوییم همین که به قصد ماهیگیری به طبیعت میرویم خودش بر نشاط و سلامت روح کافی است حتی اگر دست خالی برگردیم، جالب است بدانید تاثیرات درمان ماهیگیری ورزشی در علم پزشکی piscatorial therapy نام دارد که ترجمه تحت لفضی آن درمان بیماری های روحی از طریق ورزش ماهیگیری است.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.